Drømmepåsken er over!

En veldig sein påske er over, men likevel kan Myrkdalen by på 2,5 meter med snø oppe i fjellet. SE FLERE BILDER!

Godt med snø i anleggene på Vestlandet og veldig mange dager med solskinn, har  gjort påsken 2011 til en av de beste på mange år.

For undertegnede har det blitt flere turer i Eikedalen denne påsken hvor det har blitt både rusletur til topps og herlig off piste kjøring ute i sløsjen.

Det har og blitt et par turer til Folgefonna hvor det ligger veldig bra med snø, noe som lover godt for en ny sesong som starter 12. mai.

Myrkdalen
Den siste skidagen i påsken ble lagt til Myrkdalen som fremdeles kan by på bra forhold og godt med snø. Oppe i fjellet er det ca 2,5 meter med snø og nede ligger ca 75 cm.

Løypene var veldig fine tidlig på dagen, men ut på ettermiddagen ble det veldig mye sløsj. Myrkdalen har store områder for frikjøring og der kan man fremdeles få en god opplevelse hvis skiene er godt preppet for føret.

Fremover burde ellers Finnbunuten (1350 moh) eller områdene rundt Vikafjellet være midt i blinken for toppturer. Med andre ord, skisesongen er langt fra over.




Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..