Lørdag formiddag var Bergen Poker Run innom Øyane i Os. SE BILLEDSERIE OG VIDEO!
Kriteriene for å få være med i Bergen Poker Run, er at båten de stiller med gir minst 40 knop. Og det kom sigende mange heftige båter til Øyane da de hadde et lite stopp, før turen gikk videre til Bekkjarvik for lunsj.
At alle båtene går fort, er det ingen tvil om, men det var helt klart noen båter som utmerket seg ekstra, og kanskje ikke like mange som det vi har sett tidligere.
Stemningen var god på bryggekanten ved Bunnpris på Vedholmen da båtene la til kai, og flere av båtførerne uttrykte at det hadde vært en fin tur fra Bergen.
– Vi har fått gitt skikkelig gass underveis mot Os, og jeg regner med at vi skal få gi full pinne igjen når vi kommer utenfor Bjørnatrynet, sa en av båtførerne.
Ved siden av at det stiller heftige båter, er det også de som legger ekstra flid i antrekket på dette racet. Morsomt for deltakerne, og morsomt ble det for alle de skuelystne.
– Kjekt med oppmerksomheten, sier en av de som stilte i en gammel uniform.