Tøffe løft på lufthavnen!

Det ble ikke så rent få flighter som gikk og kom inn i løpet av den stunden vi var der. BILLEDSERIE!

Fredag og planleggingsdag på skolen, betyr at vi må finne på noe for ungene. Og da passer det bra å ha en flyinteressert 19-åring i heimen.

Sammen med søstrene på 8 og 11, gikk turen etter noen timers arbeid til kjøpesenteret Lagunen for litt snoping, og så til Bergen Lufthavn for «flyspotting».

En perfekt plass når det skal gjøres enkelt, er å parkere utenfor bygget til Helikopter service, og så ha full utsikt til inn- og utflyginger.

Og vi kom på et strålende tidspunkt. For det første ramlet det inn med fly, fra SAS, Norwegian, Islandair, med flere, og omtrent like mange tok av.

Og innimellom dette, ble det fylt opp en haug med helikopter, som skulle ut i Nordsjøen. De sto på rekke og rad, ganske så tøft, og oljearbeidere gikk ombord, og så ble de løftet til værs, og la avgårde til en eller annen platform.

Gøy, både for liten og stor! 🙂

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..